Gynekologické problémy? Proč ženy chodí ke gynekologovi?

Gynekologické potíže

Nejčastější důvodem, proč ženy chodí ke gynekologovi je narušení mikrobiální rovnováhy, tedy velmi nepříjemný vulvovaginální dyskomfort – svědění, pálení, výtok a otoky.

Svědění, pálení, výtok a otoky? Mohou za to kvasinky?

Zdaleka ne! Poševní problémy nezpůsobují jen kvasinky. Kvasinky se na vulvovaginálním dyskomfortu podílejí jen 14%, ale více jak polovinu případů způsobují bakterie.

Díky obecnému povědomí dochází k tomu, že se za příčinu potíží uvádí kvasinková infekce a jako adekvátní léčba se nasadí léčba Canestenem.

ALE POZOR: Kvasinková infekce se však vyskytuje jen poměrně málo, daleko častěji jde o bakteriální nerovnováhu.

Pro pocit komfortu je potřeba nastolit bakteriální rovnováhu

Pro dosažení ženského komfortu doporučuji používat chytrou pěnu

V pochvě je kyselé pH, což je dáno hlavně kyselinou mléčnou, kterou produkují poševní buňky a laktobacily. Musí zde být nastolena dokonalá rovnováha mezi agresivitou buňky, která je orientována proti patogenním mikrobům a současně musí být vlídná vůči spermiím. Dost složitý mechanismus, který pokud je porušen, dochází k dyskomfortu (svědění, pálení, výtok, otoky)

Pro pocit komfortu je potřeba nastolit psychickou pohodu

Gynekologové vidí, že ženy při potížích prožívají psychickou nepohodu. Psychogenní ovlivnění hraje při potížích velmi významnou roli.

Žena musí být především v dobré psychické pohodě, aby nedocházelo k narušení vniřní rovnováhy.

Psychická pohoda a používání pěny pro ženský komfort je základem léčby.

Když odstraníme jiné faktory, jako je nezdravý životní styl, vynecháme nošení nevhodných tang a zdraví škodlivých materiálů, nebudeme přirozenou bakteriální rovnováhu narušovat výplachy, tak se můžeme zaměřit na nastolení vnitřní psychické pohody, která je hlavním činitelem a spouštěčem úspěšné léčby pro dosažení ženského komfortu.

Co můžeme doporučit?

Homeopatie nabízí celou řadu homeopatických léků, které pomáhají nastolit psychickou pohodu a ženský komfort. Pomáhají při léčbě vulvogenitálního dyskomfortu způsobeného jak bakteriální nerovnováhou, tak případnou kvasinkovou infekcí. Návštěva gynekologa je sice vhodná pro správné určení diagnózy, ale při léčbě vždy doporučujeme nastolení psychické pohody a používání správných produktů pro intimní hygienu.

Bylo prokázáno, že psychogenní ovlivnění hraje významou roli při léčbě.

…pro ženský komfort doporučuji používat chytrou pěnu každodenně
Věra Hanáková
Pomáhá Vám s Vašimi každodenními potížemi v on-line homeopatické poradně a píše Vám své zkušenosti ze své 28leté homeopatické praxe.

Potřebujete poradit s léčením Vašich potíží?

Vyplňte jméno, emailovou adresu a do poznámky popište svůj problém. Rádi Vám poradíme, co je pro vyléčení Vašich potíží v homeopatii nejosvědčenější. 

Vaše údaje jsou u mne v bezpečí. Zpracovávám je na základě Vaše výslovného souhlasu a v souladu se zásadami ochrany osobních údajů