Těžké kovy v organismu

 

Problematika těžkých kovů  aneb Přítomnost rtuti v našem těle

teploměr rtuťovýTématem dnešního článku se stává jeden z nejnebezpečnějších a neurotoxických prvků – rtuť. Ještě jako malí jsme se dříve mohli s tímto na pohled zajímavým kovem setkat zcela běžně v obyčejném teploměru, ovšem kvůli již zmiňované vysoké toxicitě byl zaměněn za barvený líh, který nyní tvoří měrný sloupec současných zdravotnických teploměrů.

 

Na jednoduchém příkladu s teploměrem můžeme pozorovat, že se současná pokroková společnost snaží omezovat používání těchto jedovatých těžkých kovů, ovšem na jednu skutečnost zapomíná. Zapomíná na fakt, že rtuť jako taková je daleko zákeřnější, neboť se jedná mimo jiné o silný neurotoxin.

Analogii účinků neurotoxinů můžeme nalézt u bojových otravných látek, nervově paralytických, jako jsou kupř. sarin, soman či tabun. Rtuť jako taková nemá až tak fatální následky, projevující se u již zmiňovaných látek v rámci svých biochemických účinků, nicméně právě v tomto dlouhotrvajícím “utajeném” působení tkví  její dalekosáhlejší zákeřnost.

 

sněhová kouleProblematika detoxikace rtuti je opravdu obtížná. Tento těžký prvek totiž dokáže na sebe “vázat” další jedovaté látky, čímž způsobuje stále vyšší a vyšší tělní intoxikaci. Tato skutečnost funguje na principu tvoření sněhové koule, kdy se na malou kuličku nabalují další vrstvy sněhu, kdy na konci vzniká obrovská sněhová koule velikostně zcela nesrovnatelná s původní kuličkou sněhu.

 

Jestliže bychom však měli zájem o detoxikaci a začali bychom tělo zbavovat “ostatních” těžkých kovů a neurotoxinů, bez ohledu na existenci rtuti, museli bychom tuto sněhovou kouli rozkládat systémem vločka po vločce. Ovšem pokud se zaměříme na původní malou kuličku sněhu, zaútočíme na její střed, rozbijeme tuto obrovskou jedovatou kouli jedním masivním úderem.

 

Celostní a rovněž alopatická medicína nabízí spoustu léků a léčebných metod pomáhajících tělu odstraňovat tyto těžké kovy. Rozhodně se nejedná o agresivní metody v rámci intravenózní aplikace alkaloidů, jak je zvykem u jiných neurotoxických jevů, ale jde spíše o výživové doplňky. Rovněž homeopatie neusíná na vavřínech a zabývá se problematikou těchto těžkých kovů, zejména v rámci eliminace rtuti v našem těle, a nabízí příjemnou homeopatickou detoxikaci.

zdravější – krásnější

Připojte se ke skupině zdravější – krásnější.

logo Hanaks homeopathy

Nechcete aby Vám něco nového uniklo?

Přihlaste se  a získejte novinky z oblasti homeopatie, osvědčené rady, tipy, tajnosti a dárky.

  •  Dozvíte se další tajemství homeopatie pro zdraví a krásu. Ale nebojte se, spamovat Vás nebudu. Vše seriózně dle pravidel

Zadejte jméno a e-mail a s radostí očekávejte zprávu od Vera*zdravější-krásnější.cz, Vera*Hanaks-homeopathy.cz

  

 

Vaše osobní údaje (jméno a email) jsou u mne v bezpeční a budu (Věra Hanáková, homeopat, jednatelka Sympatie spol. s r.o.,) je na základě Vaše souhlasu zpracovávat za účelem zasílání nabídek odměn, online kurzů, příjemného povídání z Hanak's homeopathy ordinace, webinářů a dalších zajímavých informací pro zdraví, krásu a vitalitu (newsletter) po dobu 5 let v souladu se zásadami ochrany osobních údajů
Hanak's Homeopathy (c) 1991 Sport Homeopathy (c) 2015 Army Homeopathy (c) 2015 Zdravější - krásnější (c) 2016 Homeopatieprobyznys (c) 2018
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.