Proč máme v zimě chuť na sladké?

hanaks-homeopathy - Proč máme v zimě chuť na sladké?

LEDOVÁ LEDNOVÁ ČOKOLÁDA aneb Proč máme v zimě chuť na sladké…

 

hanaks-homeopathy - Proč máme v zimě chuť na sladké?Jistě každý z vás někdy zažil tu neodolatelnou chuť vášnivě se zakousnout do pořádného kousku čokolády. Do čokolády mléčné s nugátem, hořké s kousky zkaramelizovaných mandlí a pomerančů, 99% čokolády, jež se neskutečně pomalu rozpouští na jazyku či do již zmíněné ledové čokolády.

Ovšem museli jste alespoň částečně zaregistrovat určitou periodu, či dokonce sezónu, kdy se tato chuť stává více než neodolatelnou. Na omylu rozhodně nebudeme, jestli toto období pojmeme ledovým způsobem. A proč ledovým? Protože tyto choutky na nás přichází zejména během chladných zimních dnů.

 

Ano, jsou to právě mrazivé lednové dny a večery, kdy nejeden z nás sáhl po kousku čokolády. A jak vlastně taková čokoláda souvisí s tímto studeným ročním obdobím? Pro počasí těchto dnů je typická skutečnost, že se sluneční paprsky, které ohřívají promrzlou půdu, jen ztěžka prodírají skrz husté, sněhem přeplněné mraky. Tyto energií nabité proužky světla, jež během jara, léta a brzkého podzimu dopadají na naši pokožku, způsobují, velmi zjednodušeně řečeno, “tvorbu” hormonální rovnováhy.

 

Jak je obecně známo, mnoho nemocí, zejména civilizačních, mají psychosomatický charakter. Proč by tedy i sluneční záření nemělo mít analogický efekt? Efekt, jenž by měl za následek ovlivnění zcela biologicky založené fyzické homeostázy, ale i rovnováhy psychické?

 

A zde se dostáváme k jádru problému, kdy se snažíme čokoládou vyřešit problém, jenž je ztělesněn nedostatkem sluníčka, které by svými paprsky harmonizovalo naše tělo i duši. A řešení, jestliže chceme zhubnout do plavek či jen jednoduše omezit rodinný rozpočet, který utrácíme za kvalitní belgické bonboniéry? Kvantitu mléčných čokolád můžeme vyměnit za kvalitu hořkých čokolád, sladkou glukózu v krvi můžeme nahradit sladkým pocitem endorfinů vyplavených po absolvování náročného fyzického tréninku. Na druhou stranu, pokud jsme více jemnocitní, jistě nás potěší návštěva nově otevřené obrazové galerie, či shlédnutí jednoho z nejznámějších baletů o čtyřech aktech, Labutího jezera, jež svojí mrazivou umělečností předčí všechny ledové čokolády na světě.

 

Ovšem nedělejme si příliš velké starosti. Vždyť obyvatelé Dánska jsou přirozeně kvůli typickému dánskému pochmurnému klimatu determinováni k depresivní náladě, jež bohužel v některých případech tenduje ke zvýšené konzumaci určitých lihových nápojů.

Netrapme se tedy, vždyť s tou ledovou čokoládou na tom nejsme až tak špatně.

Autor: Hanaks-homeopathy.cz ©    HOMEOPATIE zdravější a krásnější.cz ©

  E.BOOK ZDARMA – rychlá pomoc pro vyléčení chmurných nálad, depresí, úzkostí…

Nechcete aby Vám něco nového uniklo?

Přihlaste se  a získejte novinky z oblasti homeopatie, osvědčené rady, tipy, tajnosti a dárky.

  •  Dozvíte se další tajemství homeopatie pro zdraví a krásu. Ale nebojte se, spamovat Vás nebudu. Vše seriózně dle pravidel

Zadejte jméno a e-mail a s radostí očekávejte zprávu od Vera*zdravější-krásnější.cz, Vera*Hanaks-homeopathy.cz

  

 

Vaše osobní údaje (jméno a email) jsou u mne v bezpeční a budu (Věra Hanáková, homeopat, jednatelka Sympatie spol. s r.o.,) je na základě Vaše souhlasu zpracovávat za účelem zasílání nabídek odměn, online kurzů, příjemného povídání z Hanak's homeopathy ordinace, webinářů a dalších zajímavých informací pro zdraví, krásu a vitalitu (newsletter) po dobu 5 let v souladu se zásadami ochrany osobních údajů
Hanak's Homeopathy (c) 1991 Sport Homeopathy (c) 2015 Army Homeopathy (c) 2015 Zdravější - krásnější (c) 2016 Homeopatieprobyznys (c) 2018
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.